tekno
04 خرداد 1402 - 20:31

وروداستانداری در صورت بلاتکلیفی شورای شهر دماوند در تعیین شهردار

دماوند- استاندار تهران با اشاره به اینکه عدم انتخاب به موقع شهردار توسط شورای شهر در دماوند بی احترامی به مردم است گفت: در صورت ادامه بلاتکلیفی استانداری ضمن ورودتصمیم جدی اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا فخاری عصر پنج شنبه در نشست شورای اداری دماوند که با حضور ائمه جمعه دماوند، رودهن و آبسرد، مشاور و مدیرکل امنیتی استانداری تهران، مدیرکل حوزه دفتر استانداری تهران، فرماندار شهرستان دماوند، دادستان شهرستان دماوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، مدیرکل اطلاعات شرق استان تهران، مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران، مدیرعامل آبفای شرق استان تهران، فرمانده انتظامی شهرستان دماوند، بخشداران، شهرداران، مسئولان دستگاه‌های اجرایی، امنیتی، انتظامی و خدماتی برگزار شد اظهار داشت: اجرای طرح‌های مختلف در دماوند نیازمند برنامه‌ریزی جدی است.

استاندار تهران با اشاره به اینکه ظرفیت جمعیتی دماوند باید مشخص شود گفت: ظرفیت جمعیتی شهرستان دماوند برای اجرای طرح‌های مختلف باید مشخص و تعیین شود چرا که مهم‌ترین عامل استقرار جمعیت تأمین و فراهم آوری زیرساخت‌ها است.

فخاری با بیان اینکه نباید اجازه دهید موضوع آرد و نان در دماوند به بحران تبدیل شود افزود: رئیس اتاق اصناف دماوند بر نظارت عالی قیمت‌ها ورود کند، یک سوم هزینه‌ها به نانوایان به صورت یارانه پرداخت می‌شود و نزدیک به ۴۰ درصد آرد تولید و غنی شده مصارف غیر می‌شد و این جریان سوداگری بود لذا با توجه به اینکه اقتصاد یک جریان زنجیروار و به هم پیوسته است ضروری است که مصرف کالاهای عمومی مردم کنترل شود که این کنترل‌ها باید در سطح شهرستان انجام گیرد.

استاندار تهران ضمن تذکر جدی به دستگاه‌های دولتی درباره انتخابات آتی تاکید کرد: استفاده از بیت‌المال در انتخابات به نفع کاندیداها تخلف است و برخورد جدی می‌شود.

وی بر ضرورت رسیدگی جدی در جهت رفع مشکلات مسکن مهر دماوند بیان داشت: باید مسئولان خود را جای مردم بگذارند و زیر ساخت‌ها را فراهم کنند.

فخاری در خصوص انتخاب شهردار دماوند گفت: این موضوع موکل به اراده شورای شهر است، شورای شهر تصمیم قاطع بگیرد، اگر به من باشد، تصمیمات بدی می‌گیرم چرا که هشت ماه است که مردم بلاتکلیف هستند و این بی‌احترامی به مردم است و شهر باید صاحب داشته باشد و سرپرست‌های شهرداری نمی‌توانند تصمیم جدی بگیرند و شورا باید برای حفظ حقوق مردم پای کار باشد.

استاندار تهران با بیان اینکه احداث روگذر برای طرح کمربندی منطقه گیلاوند در اولویت است عنوان داشت: ضروری است که طرح کمربندی شمالی رودهن در دستور کار قرار بگیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238317