tekno
03 خرداد 1402 - 22:00

اسفراین میزبان ۱۰۰ کارشناس و پزشک در کارگاه بیماری سالک

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: به همت گروه پیشگیری از بیماری‌های دانشکده علوم پزشکی اسفراین کارگاه یک روزه منطقه‌ای پیشگیری و کنترل بیماری لیشمانیوز(سالک) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اسفراین به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی اسفراین حمیدرضا شرکا، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه اسفراین در کارگاه یک روزه منطقه ای میزبان ۱۰۰ کارشناس، پزشک و مراقب سلامت بود، اظهارکرد: این میهمانان از دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، نیشابود و خراسان‌شمالی بودند.

وی پیشگیری از بیماری سالک را یکی از الویت‌های مهم بهداشتی در اسفراین عنوان کرد و گفت: در این کارگاه کلیات بیماری لیشمانیوز، وضعیت این بیماری در خراسان‌شمالی، تاثیرات اقلیمی بر بیماری، ناقلین و مخازن این بیماری، تشخیص آزمایشگاهی و درمان بیماری سالک از موضوعاتی بود که در این کارگاه بررسی و هم اندیشی شد.  

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین افزود: ارزمانی از بجنورد، صوفی‌زاده از دانشگاه گلستان، حسینی متخصص عفونی از اسفراین، عبدالهی کارشناس آزمایشگاه معاونت بهداشتی اسفراین تدریس این کارگاه یک روزه را بر عهده داشتند.

پایان پیام/د

منبع: فارس
شناسه خبر: 1236573